Zaloguj się w Gdowie
Sieć WiFi w Strefie Rekreacji i Wypoczynku

SZLAKI ROWEROWE

TRASA PIESZO-ROWEROWA

Trasa pieszo-rowerowa to propozycja rekreacyjnej podróży rowerem, która zajmuje około godziny czasu. Początek wycieczki rozpoczynamy obok Zajazdu Szałas na gdowskim Zarabiu, wykonujemy pętlę – m.in przez Podolany i docieramy do gdowskiego mostu na Rabie. Przejeżdżając pod nim dotrzemy do ostatniego punktu podróży – ul. Targowej i „Mojego Rynku”, gdzie zamyka się kilkukilometrowa pętla.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku zamieszczonego na YouTube przez profil velo malopolska z przebiegu naszej trasy pieszo-rowerowej na odcinku Gdów – Nieznanowice:

.

GDZIE OKIEM SIĘGNĄĆ… SZLAK WIDOKOWY

DŁUGOŚĆ: 7,4 km

PRZEBIEG TRASY: Gdów Zarabie II – Gdów ul. Kwiatowa – Gdów ul. Stadnicka – Stryszowa – Zręczyce – Gdów (DW 966) – Gdów ul. Stadnicka – Gdów Zarabie II

Najkrótszy, siedmiokilometrowy dystans oferuje możliwość dotarcia do miejsc, w których można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na Gdów i okalające go miejscowości. Na przykład w Stryszowej, w której znajduje się piękny punkt widokowy oraz towarzyszący mu Krzyż Milenijny – blisko 14-metrowa konstrukcja zwieńczająca stacje Drogi Krzyżowej prowadzącej z Gdowa.

WYTĘŻAJĄC ZMYSŁ SMAKU… SZLAK KULINARNY

DŁUGOŚĆ: 17,2 km

PRZEBIEG TRASY: Gdów Zarabie II – Podolany skrzyżowanie – Las Wólczański – Klęczana (granica gminy) – Wieniec – Dąbrowica – Podolany Skrzyżowanie – Gdów Zarabie II

Kolejną propozycją jaką chcielibyśmy przedstawić jest szlak kulinarny. Poruszając się nim zyskujemy możliwość spotkania na swojej drodze obiektów gastronomicznych znajdujących się  na jego trasie bądź też w jego pobliżu. Należą do nich m.in. Łowisko-Smażalnia Wieniec czy Muzeum Książki Kucharskiej i Kulinarnej w Chrostowej  – zawierające zbiór publikacji kulinarnych nie tylko z regionu, ale i z całej Polski.

TROCHĘ HISTORII… SZLAK KULTUROWY

DŁUGOŚĆ: 42,1 km

PRZEBIEG TRASY: Gdów Zarabie II – Marszowice – Nieznanowice –  Pierzchów – Niegowić – Liplas – Wiatowice – Jawczyce – Bilczyce – Niżowa – Hucisko – Winiary – Kunice – Fałkowice – Gdów Zarabie II

Szlak kulturowy jest najdłuższym do pokonania ze wszystkich opisanych tutaj szlaków. Wybierając podróż tą trasą mamy do pokonania ponad 40 kilometrów. Na całej długości drogi znajduje się wiele obiektów, które stanowią świadectwo historii ludzi i miejsc nie tylko związanych zarówno z Gminą Gdów, ale również z historią naszej Ojczyzny.