Zaloguj się w Gdowie
Sieć WiFi w Strefie Rekreacji i Wypoczynku

Czym jest nasz projekt?Od połowy maja mieszkańcy naszej gminy zyskali nowe miejsce, w którym mogą zrobić zakupy w sobotni poranek. Targowisko produktów regionalnych „Mój Rynek” coraz częściej nazywane „ryneczkiem” rozpoczęło swoją regularną działalność na gdowskim Zarabiu, w każdą sobotę od 7.30, w miejscu odbywających się tutaj od lat jarmarków. Misja nowo otwartego miejsca jest prosta – łączenie ludzi – lokalnych producentów żywności i innych towarów z klientami. W założeniu lokalny „ryneczek”, ma być miejscem na którym będzie:

BEZPOŚREDNIO – założeniem jest aby wszystkie produkty pochodziły od wytwórców, którzy własnoręcznie uprawiają, hodują i produkują żywność i inne towary (np. rękodzieło, twórczość ludową, sadzonki roślin, drobne rzemiosło), a sprzedający osobiście będą prezentować swoje produkty.

NATURALNIE – sprzedawana żywność i pozostałe towary powinny być zdrowe i naturalne, bez rozmaitych polepszaczy, wytwarzane metodami tradycyjnymi.

LOKALNIE – towary powinny pochodzić z okolicznych gospodarstw, ogrodów, pasiek, plantacji czy upraw; oferować je będą nasi rolnicy, sadownicy, ogrodnicy, plantatorzy, pszczelarze, gospodynie, przetwórcy czy drobni rzemieślnicy działających w okolicy

Po kilku tygodniach działalności, podczas których na „Ryneczku” nabyć można lokalne, tradycyjne i zdrowe produkty widać, że idea utworzenia tego miejsca trafia w oczekiwania mieszkańców. Duża w tym zasługa pań z Kół Gospodyń Wiejskich, które oferują najbardziej oczekiwane przez klientów produkty – wiejski chleb, pierogi, wypieki, przetwory, słowem wszystko to, czym od lat słyną w naszej gminie i dzięki czemu zdobywają nagrody na konkursach i przeglądach kulinarnych.

Udało się również nawiązać współpracę z lokalnymi producentami i na Moim Rynku można nabyć nabiał/sery krowie i kozie, mleko, śmietanę masło, wiejskie jajka, miody, wyroby z lawendy, kwiaty i sadzonki krzewów, wspaniałe pomidory z Gdowa, ekologiczne truskawki, rękodzieło.

Organizatorzy wciąż poszukują i zapraszają zainteresowanych sprzedażą, a informacje można uzyskać pod numerem telefonu 532-742-210. Warto skorzystać z oferty tego miejsca zarówno jako klient jak i sprzedawca. Zapraszamy!

O naszej działalności przeczytasz również:

Informacja dotycząca uroczystego otwarcia Targowiska „Mój Rynek” 5 maja na oficjalnej stronie Gminy Gdów

Artykuł dot. uroczystego otwarcia Targowiska „Mój Rynek” 5 maja na portalu „Mój Gdów”

Informacja z oficjalnej strony Gminy Gdów dotycząca rozpoczęcia regularnej działalności Targowiska „Mój Rynek”

Zaproszenie na Targowisko „Mój Rynek”, 22 lipca 2019 r.

Artykuł nt. Targowiska „Mój Rynek” na portalu „Mój Gdów”

Artykuł nt. Targowiska „Mój Rynek” na portalu głos24.plPrezentacja nt. Targowiska „Mój Rynek” podsumowująca działalność w okresie od 18 maja do 9 listopada 2019 r.

Na naszej FACEBOOKOWEJ stronie prowadzona jest również cotygodniowa fotorelacja z naszych spotkań na Targowisku „Mój Rynek”.  Dzięki niej masz możliwość zapoznania się z konkretnymi – oferowanymi przez naszych dostawców produktami. Wykonane zdjęcia publikujemy również na bieżąco na tej stronie. Zapraszamy do obejrzenia zamieszczonych zdjęć!

  • Targowisko \"Mój Rynek\"